Cesta za logem

Jak vznikla některá má starší loga najdete na mém Behance.

1. Příprava zadání

Zadání je základ. Bez něj se nehneme z místa. Nejprve mi tedy vyplníte můj logodotazník. Přiložíte i ukázky log, která vám sednou i nesednou, abych lépe pochopil, co hledáte.

2. Kontrola zadání

Pročtu vaše zadání, projdu jednotlivé odpovědi a zhodnotím, zda jsem pro vás ten pravý. Pokud ano, pustím se do dalších kroků. Pokud ne, obratem doporučím někoho z mých kolegů, kteří vám se zakázkou pomohou lépe, než bych to dovedl já.

3. Skicování (± 5 dnů)

Skicuji hlava nehlava. Zkouším rozmanité techniky pro vymýšlení nápadů a snažím se přijít s co nejrširším spektrem zajímavých řešení, která se pro váš projekt hodí.

4. Zaslání skic

Po vymýšlecí fázi vám pošlu výběr skic. Zpravidla posílám několik desítek náčrtů. Soustředím se na kvalitu, ale zároveň vám chci nabídnout různé cesty, kterými se můžeme vydat. Z návrhů poté vyberete hlavní kandidáty, se kterými si přejete dále pracovat.

5. Skicovné

Pokud jste se skicami spokojeni a cítíte, že jsme na správné cestě, tak vystavím fakturu za dosavadní práci. Fakturu nemusíte proplácet hned, nicméně další ukázky posílám až když je platba na účtě.

6. Rozpracování (± 2 dny)

Vámi zvolené kandidáty rozpracuji a buďto pošlu nové náčrty k finálnímu výběru, nebo (jde-li o jeden koncept) se rovnou pouštím do následující fáze.

7. Finální logo (± 4 dny)

Nyní převedu náčrty do digitální podoby. Zdokonaluji tvary, ladím barvy, experimentuji s písmem a tak dále. Logo ladím, dokud není dokonalé. Jakmile je hotovo, pošlu vám finální náhledy loga ke kontrole.

8. Schválení

Nyní zhodnotíte finální výsledky a budete-li si přát nějaké úpravy (barvy, písmo, tvary) tak je provedu. Kdybych měl pocit, že by požadované změny logu uškodily, pokusím se najít vhodný kompromis.

9. Konečná platba

Po schválení vyfakturuji finální platbu. Zároveň se obratem dávám do přípravy zdrojových dat.

10. Data

Jakmile dorazí platba, posílám zdrojová data. Zpravidla jsou to vektorové soubory (formáty: AI, PDF, EPS) a všechny varianty loga v průhledných PNG ve vysokém rozlišení. Zároveň přikládám neomezenou licenci, faviconu pro váš web a avatar na sociální sítě. Budete-li si přát další grafické formáty, dodám je.
Tím tvorba loga končí. Pokud si po jeho vytvoření budete přát i logomanuál anebo navázat vizuální identitou či jinou propagační grafikou, navážu rád. Pokud mě už potřebovat nebudete, rozdýchám to, popřeji hodně štěstí a úspěchů a rozloučíme se.


Těším se na naše dobrodružství

t.vachuda@seznam.cz