Zpět na hlavní web

Co se ukrývá v ceně loga


Průměrná cena za logo je 15.000 Kč. Níže rozepíšu, z čeho se tato cena skládá.

Přidám i tipy, jak mi urychlíte práci. Pokud je splníte, můžeme se dostat třeba na 10.000 Kč.

Naopak, budete-li mít požadavky nad rámec procesu, tak se cena pochopitelně navýší.

1. Analýza zadání ± 1.000 Kč

Musím hluboce pochopit, co potřebujete. Když tento krok zanedbám, tak zaručeně selžu.

Jak mi urychlit práci: Zadání sepište co nejvíce podrobně a srozumitelně. Texty formátujte do přehledných odstavců, aby se mi dobře četly. Můžete zapojit i zvýrazňování věcí, které jsou pro vás důležité. Součástí analýzy zadání je totiž vytáhnutí těch nejdůležitějších „klíčových slov“, co se opakují a s nimiž pak budu pracovat při vymýšlení nápadů.

2. Rešerše ± 1.000 Kč

Projíždím internet (hlavně obrázky), abych lépe pochopil vaše téma, navnímal související symboliku a obecně nasbíral vizuální palivo pro vymýšlení nápadů.

Jak mi urychlit práci: Můžete mi poslat inspirativní obrázky či videa, která se týkají vašeho tématu a která, podle vás, skvěle vyjadřují podstatu tématu a také emoce a charakter, který chcete otisknout do loga.

3. Skicování ± 5.000 Kč

Skrze dlouhé skicování hledám nápady. Ke kvalitě se musím probojovat přes kvantitu.

Jak mi urychlit práci: Máte-li vlastní nápady, ze kterých máte dobrý pocit, podělte se o ně. Nemusí jít o náčrty, ale jen o slovní popis. I když určitě prozkoumám i jiné cesty, stejně mi pomůže mít nějaký záchytný bod, z něhož vyvodím, co asi tak hledáte.

Také mi ušetříte čas tím, že mi vůbec dovolíte posílat vám více návrhů. Pokud vyžadujete, abych z té řekněme stovky skic vybral jen pár nejlepších, tak to proces prodraží o několik tisíc. Navíc se může stát, že vás ani jeden nápad nezaujme a stejně budete chtít vidět i ostatní nápady.

4. Vyladění ± 1.500 Kč

Vylaďuji (zatím stále na papíře) vybrané nápady a vytvářím několik dalších variant na výběr.

Jak mi urychlit práci: Až vám pošlu přehled skic, tak zkuste vybrat jen 1 až 3 nápady. Čím méně, tím lépe. Budete-li chtít rozpracovat třeba 5 nápadů, tak už může být cena třeba 4.000 a více. Naopak, pokud si vezmete více času a vyberete jen jednoho kandidáta, tak cena oproti normálu klesne.

5. Převod do křivek ± 1.500 Kč (kreslená loga ± 3.000 Kč)

Překresluji náčrty do digitálních tvarů.

Tady mi práci neurychlíte.

6. Ladění písma ± 2.000 Kč

Hledám ideální písma anebo kombinace písem.

Jak mi urychlit práci: Písma nejraději vybírám sám, ale pokud myslíte, že fontům trochu rozumíte, tak můžete mrknout na Google Fonty: fonts.google.com Pošlete mi pár kandidátů a já dám vědět, jestli se pro vaše logo hodí. A i kdyby se hodily, stejně přihodím mé vlastní kandidáty.

7. Ladění barev ± 1.000 Kč

Hledám ideální barevné kombinace. Připravuji více variant na výběr.

Jak mi urychlit práci: Chcete-li logo černobílé, řekněte mi to. Pak se tento krok může přeskočit. Případně, pokud máte už jasnou představu o barvách, tak mrkněte na paletu Pantone a pošlete mi několik kódů barev, co vám nejvíce sednou: www.pantone-colours.com Já pak dám vědět, jestli jsou dané barvy vhodné pro vaše téma a dané použití loga. Když nebudou, navrhnu alternativy.

8. Ladění detailů ± 1.000 Kč

Chcete-li vidět ještě pár dodatečných variant pro finální rozhodnutí (jiné tvary, barvy, písmo, kompozice), tak vám je připravím. (Tento krok nenastává vždy, ale obvykle ano.)

Tady mi práci neurychlíte. Ani nemá smysl šetřit, když už jsme se dostali tak daleko. Chci, abyste byli s výsledkem naprosto spokojení. Takže pokud uvidíte nějaké nedostatky, prosím, řekněte mi to.

9. Příprava finálních souborů ± 1.000 Kč

Připravím zdrojové soubory: křivky (pro tisk – AI, EPS, PDF), průhledná PNG (pro web) a formát SVG (křivky pro web a aplikace). Přihodím i faviconu, avatara na sociální sítě a neomezenou licenci.

Jak mi urychlit práci: Pokud zvládáte práci s grafickým programem a umíte si dílčí loga sami vytáhnout z vektorových souborů (AI, EPS, PDF), klidně vám mohu poslat jenom vektory a licenci.
Těším se na naše dobrodružství

t.vachuda@seznam.cz